„Slyšel jsem to z několika stran. Za současným starostou stojím,“ řekl Antonín Vozák z Huslenek­Bařin. Podle dalších zdrojů měla mezi obyvateli kolovat i petice zaměřená proti současnému vedení obce. Deníku se ale tuto zprávu potvrdit nepodařilo. „O tom, že se proti starostovi něco chystá, se psalo i na internetu,“ všiml si Miroslav Čapák z blízké chatové oblasti.

Zastupitelé, kteří jsou vnímáni jako opoziční, na otázku, zda zítra vyvolají hlasování o nedůvěře, příliš odpovídat nechtěli. „Tuto možnost nevylučuji. Nechte se překvapit, rozhodně bych takové věci nechtěl řešit přes tisk,“ uvedl například Jiří Přikryl (KDU–ČSL). Sdílnější nebyla ani Helena Jurčíková (KDU–ČSL). „Počkejme do středy. Vyjadřovat se dnes je předčasné,“ poznamenala pouze.

Pokud rebelové uspějí, padne se starostou i místostarosta Josef Pokorný (nezávislý) a odstoupit bude muset také obecní rada. Starosta Huslenek Oldřich Surala (nezávislý) byl informací o svém možném sesazení překvapen. „Ve funkci budu už rok a nikdy mi nic oficiálně vytýkáno nebylo. Jsem přesvědčen, že za toto období nabralo dění v obci tolik potřebnou dynamiku. Nechápu, kde se taková zpráva objevila,“ divil se Surala.

Ke kritikům současného vedení patří zastupitel Antonín Trtík z horní části Huslenek. „Momentálně se k této otázce nechci vyjadřovat,“ odmítl nejprve cokoliv komentovat. Pak ovšem přiznal, že s mnoha kroky současného vedení obce nesouhlasí. Jedním z ožehavých témat je podle něho plánovaná výstavba multifunkčního centra, které by mělo nahradit chátrající budovu bývalého obecního úřadu.

„Proti výstavbě nejsem, ale mělo by stát na jiném místě. Tak jak je to plánované nyní, to vypadá, že si někdo nedaleko domu buduje svůj pomník,“ poznamenal Trtík s narážkou na starostu Suralu i místostarostu Pokorného. Naopak zastupitel Radek Kořenek (nezávislý) je přesvědčený, že starosta je mužem na svém místě. Záměr zbudovat víceúčelové centrum nepovažuje za důvod, který by měl vést k hlasování o nedůvěře.

„Je pravda, že okolo výstavby centra se nakupil balík problémů. Ten jsme ale zdědili ještě z minulého období a nyní musíme najít nejlepší řešení,“ zamyslel se Kořenek.