Krajská rada věnuje do rekonstrukce světelných zařízení v regionu celkem osm set tisíc korun. „Dvě stě tisíc investujeme do dopravního hřiště ve Zlíně-Malenovicích, zbytkem uhradíme část nákladů na vybudování osvětlení přechodů na silnici I/55 v Hulíně,“ informoval mluvčí krajského úřadu Patrik Kamas.

Ve městě se první osvícené přechody už osvědčily, tamní zastupitelstvo se proto rozhodlo postupně nasvítit celý hlavní tah.
„Máme už připraven projekt, přechody s osvětlením by měly být na většině míst v Hulíně a samozřejmě počítáme s osvětleným přechodem i v Záhlinicích,“ potvrdil starosta města Roman Hoza.

Zastupitelstvo dokonce chtělo v této místní části původně nechat vybudovat i ostrůvek, jaký je k vidění třeba v Tlumačově a v centru Hulína, ale vzhledem k technickým důvodům to není možné. „Šířka vozovky neodpovídá požadavkům, jaké má ředitelství silnic Zlínského kraje,“dodal Hoza.
Vybudování speciálních svítidel by mělo hulínskou radnici stát milion korun. „Už jsme vypsali výběrové řízení na dodavatele, který projekt vyhotoví. Předpokládám, že to bude v horizontu tří měsíců,“ odhadl starosta.