Obyvatele pobouřila akce v místním baru, ten je prý navíc provozován bez povolení

„Okenní tabulky nám drnčely v rámech a čekali jsme, kdy popraskají, nemohli jsme dlouho do noci vůbec spát,“ popsala Deníku situaci žena z Hulína, která bydlí opodál, ale nepřála si být jmenována.

Pořadatelé se ale hájí tím, že podle nich bylo všechno v pořádku.„Bylo to odpoledne pro děti a lidem se moc líbilo. Navázali jsme na něj diskotékou, která skončila ve dvě hodiny v noci,“ připustila organizátorka akce Karla Zlámalová, která na zmíněném parkovišti provozuje v malé buňce Bar Cabras.„Vložili jsme do programu sto padesát tisíc. Kdo by to pro lidi udělal?“ ptá se Zlámalová.

Mnozí lidé to však neocenili, naopak si stěžují, že akce neměla být vůbec povolena.„Veřejné produkce spadají do režimu ohlašovací povinnosti, město tyto záležitosti nepovoluje,“ vysvětlil ale hulínský starosta Roman Hoza.Dodal, že kromě ohlášení pořadatel odvede z akce určitou částku ze vstupenky, a tyto podmínky organizátoři splnili.„Chyba nastala tím, že byla porušena hygienická norma z hlediska hluku. Ta byla podle mě několikanásobně překročena,“ uznal Hoza.

Obyvatelé Hulína tak po desáté hodině začali telefonovat na linku policie a dokonce i samotným zastupitelům.„Já sám jsem pořadatele žádal, aby akci ukončili, ale měl jsem problém dostat se přes ochranku,“ stěžoval si starosta.

Problémy, které by mohly nastat příště, se proto město rozhodlo řešit přijetím dvojice nových vyhlášek. Týkají se ochrany nočního klidu, regulace hlučných činností a podmínek pro pořádání veřejnosti přístupných akcí. Budou v nich například stanoveny povinnosti pořadatelů a vymezeny lokality, ve kterých je možné tyto akce konat.

„Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Není možné se veselit a bavit na úkor lidé, kteří chtějí po pracovním týdnu odpočívat,“ shrnul starosta.Záležitostí se tak nyní zabývá policie. „V noci jsme byli na místo přivoláni. Pořadatelé byli vyzváni, aby akci ztišili,“ řekl Petr Veselský z obvodního oddělení v Hulíně.

Hluk se však prý opakoval. „Věc kvalifikujeme jako přestupek proti rušení nočního klidu a vyšetřujeme ji,“ upřesnil Veselský.Problémy kolem inkriminovaného baru se zabývá také hulínský stavební úřad.„Jde o nepovolenou stavbu. Je přihlášena jako prodejní sklad, který plní doplňkovou stavbu ke Konzumu,“ objasnila vedoucí stavebního úřadu Jarmila Šašková s tím, že se už připravuje řízení o odstranění.„Může se tam totiž prodávat běžný obchodní sortiment, ale ne provozovat hostinská činnost,“ konstatovala Šašková.

Provozovatelka však tvrdí pravý opak. „Stavba je v pořádku a nikdo nám nebude říkat, že povolená není,“ řekla Deníku Zlámalová s tím, že celá kauza je podle ní uměle vykonstruovaná.