Oslavy odstartoval sobotní koncert skupiny Inflagranti a Václava Noida Bárty. Následovala nedělní výstava retro hraček a pondělní vystoupení zlínské pop-rockové kapely Září.

Samotné Svatováclavské hody pak odstartoval v úterý tradiční jarmark u koupaliště a mše svatá v kostele sv. Václava. Poté průvod vyrazil na náměstí, kde následovalo vystoupení hulínských Hanáků, DH Hulíňanů a další program.

Na své si přišli i ti nejmenší, kteří se vyřádili na skákacím hradě nebo jednom z několika kolotočů. Nechyběla celá řada stánků, ve kterých mohli návštěvníci ochutnat letošní burčák a množství dalších dobrot – od frgálů, přes trdelníky až po nejrůznější druhy sýrů.

„Jezdíváme tady každý rok. Děcka se vyblbnou na kolotočích, my si dáme něco dobrého a poslechneme si fajn hudbu. Navíc máme v Hulíně spoustu známých, tak se vždycky sejdeme,“ řekl pan Petr, který se svou rodinou přijel z Kroměříže.

Odpoledne se oslavy přesunuly do letního kina. Lidé se při vstupu do areálu museli prokázat jedním z dokladů o bezinfekčnosti, což mezi některými návštěvníky vzbudilo emoce.

„Nebudu se kvůli vstupu testovat, ten koncert mi za to nestojí,“ prohlásila jedna z nespokojených návštěvnic.

Areál letního kina i přesto praskal ve švech. Na pódiu se postupně vystřídala zpěvačka Dasha se skupinou Pajky Pajk Martina Kumžáka. Publikum poté pobavil imitátor a bavič Petr Jablonský.

Program zakončil Patrik Možíš s pořadem Pane Hapko, děkuji.