Jako první se rozsvítí nadcházející pátek 1. prosince v 17 hodin vánoční strom na Masarykově náměstí v Bystřici pod Hostýnem. Součástí bude i kulturní vystoupení a vánoční jarmark.

O den později, v sobotu 2. prosince v 18 hodin, se poprvé rozzáří vánoční strom na náměstí Dr. E. Beneše v Holešově. Předcházet tomu budou na náměstí od 8 do 14 hodin vánoční trhy. Kromě toho se na zámku uskuteční také Adventní koncert Holešovského komorního orchestru. Večer pak na zámku chystají Bluesový podzimek.

Na Velkém náměstí v Kroměříži rozsvítili ve čtvrtek 23. listopadu vánoční strom.
VIDEO: V Kroměříži rozsvítili vánoční strom. Takto letos vypadá

V sobotu 2. prosince zahájí advent a rozsvítí vánoční strom také v Koryčanech. Na tamním náměstí je od 14 hodin v plánu vánoční jarmark s občerstvením a Ježíškova pošta s živým betlémem. Samotné rozsvícení stromu v 16 hodin doprovodí kulturní program.

Na neděli 3. prosince je naplánováno rozsvícení vánočního stromu v Chropyni. Program odstartuje v 16:25 hudebním vystoupením. Vánoční strom se poprvé rozzáří v 17 hodin. Chystá se i hudební vystoupení žáků, jarmark či dokonce ohňostroj, který v 18 hodin celou akci završí.

VIDEO: Rozsvícení vánočního stromu v Kroměříži, čtvrtek 23. listopadu 2023:

Zdroj: Dominik Pohludka