„Problém je stále větší, protože těch aut tady přibývá stále víc. Já osobně taky parkuji občas před domem, protože mi nic jiného nezbývá,“ svěřil se obyvatel sídliště, který nechtěl být jmenován.

Odstavených vozidel před vchody domů si všímají i neřidiči. „Samozřejmě ta auta nejde přehlédnout. Mně osobně tam nevadí, ale horší by to bylo, kdyby začalo třeba v některém z domů hořet,“ podotkla Jana, která na sídlišti žije s rodinou už několik let.

Právě kvůli volnému průjezdu záchranářských vozidel je parkování aut místech, která k tomu nejsou vyhrazena, nebezpečné. „Prostor by měl zůstat volný pro případ, že by na místě museli zasahovat záchranáři, ať už zdravotníci nebo hasiči. Naštěstí jsou to případy jen ojedinělé,“ nastínil starosta Roman Hoza.

Původní parkoviště podle něj mělo být větší, ale právě lidé žijící na sídlišti ho nechtěli. „Situaci samozřejmě chceme řešit a lidem pomoct. Chtěli bychom nejpozději do dvou let vypracovat projekt na regeneraci sídliště, jehož součástí bude i zvětšení počtu parkovacích míst,“ přislíbil starosta.

Podobná situace se týká i parkování na dalším hulínském sídlišti Višňovce. „Tam to není ale až tak dramatické. Přesto jsme zažádali o dotaci na regeneraci sídliště, při které vzniknou další parkovací místa, ale až v její druhé etapě,“ podotkl Hoza.

Řidiči, kteří své vozidlo odstaví v zákazu vjezdu, se dopouštějí přestupku, za který můžou dostat pokutu až do výše jednoho tisíce korun. „Na sídliště Družba policisté zajíždějí často a přestupky tohoto typu tam téměř obden řeší. Vědí, že situace pro tamní obyvatele je opravdu složitá, proto vše většinou končí u pouhé domluvy s tím, že si majitel musí vůz přeparkovat třeba o sto metrů dál,“ vysvětlil vedoucí policejního obvodního oddělení v Hulíně Daniel Pluhař.