Koalice, která bude mít dohromady 13 zastupitelů z celkového počtu 23, sestává ze tří uskupení – Koalice pro Holešov, KDU-ČSL a ODS.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ VZNIKLO SNADNO

„Post starosty bude i další volební období zastávat Rudolf Seifert z Koalice pro Holešov. Jedno křeslo místostarosty získal za KDU–ČSL Pavel Karhan a za ODS Milan Roubalík,“ sdělila rozložení vedení města mluvčí Hana Helsnerová. Rada města by pak měla být ve složení: Koalice pro Holešov – čtyři mandáty, lidovci dva mandáty, ODS jeden mandát.

„Zatím není dáno ústavodárné zasedání, protože ještě běží doba na případné odvolání,“ řekla Helsnerová. Se složením koalice je nový místostarosta Pavel Karhan spokojen. „Jedná se o nejlepší možnou variantu, kterou mohl Holešov dostat. Programy byly velmi podobné, takže nemohu říct, že bychom museli dělat výrazné kompromisy,“ zhodnotil výsledek vyjednávání Pavel Karhan. Luděk Hradil, který vedl do voleb ODS bere také vzniklou koalice jako úspěch.

„Nebyl problém se shodnout na programu. Na malých městech jsou programy jednotlivých stran podobné. Myslím, že je to spíše o lidech,“ řekl Hradil. Vyjádření staronového starosty k úspěšnému vyjednávání se nepodařilo do uzávěrky získat. Spojení Koalice pro Holešov a KDU-ČSL překvapilo lídra ANO 2011 Radka Doležela.

„Skončili jsme druzí. Získali jsme o jeden post navíc oproti minulým volbám a se svou prací jsme spokojeni. Přesto jsme skončili v opozici. Rozhodně mě zaskočilo, že se spolu dohodli lidovci a Koalice pro Holešov. Zdálo se mi, že lidovci celé čtyři roky do pana starosty kopali. Ale je to jejich věc,“ neskrýval překvapení Doležel, který dodal, že úděl opozice berou a budou se snažit být prospěšní městu i nadále.

V HULÍNĚ STAČÍ JEN ÚSTNÍ DOHODA

Do opozice se dostalo hnutí ANO 2011 také v Hulíně. Společně se zde dohodla vítězná ODS a NEZÁVISLÍ. „Myslím, že výsledky voleb jasně potvrdili, že koalice v letech 2014 až 2018 byla dobrá a proto jsem rád, že můžeme spojenectví opakovat i na další čtyři roky. Nyní hledáme podporu mezi ostatními stranami,“ řekl spokojeně staronový starosta Roman Hoza „Mohu potvrdit jen slova starosty. V Hulíně neskládáme přímo koalici. Dohodli jsme se na spolupráci a to je směrodatné,“ řekl Petr Polák. V Hulíně proběhne poslední říjnový podvečer první ustavující zasedání.