V Hulíně se v posledních letech vysazují letničky pravidelně, vždy jde o tisíce květin. 

„Už je to tradice a jsme na ni hrdí. Na rozkvetlé záhony, truhlíky nebo třeba výzdoby oken máme opakovaně příznivé ohlasy. Chceme našim občanům i návštěvníkům a projíždějícím vytvořit pěkné, estetické prostředí, které vyvolává příjemné pocity a pomáhá zbavovat se stresu všedního dne“ prozradil starosta města Roman Hoza.

Na výsadbu květin na veřejných prostranstvích a budovách uvolní radnice cca 450 tisíc korun, tedy stejnou částku jako například vloni. Výsadbu, ale také pravidelné zalévání v období sucha zajistí pracovníci městské společnosti Kombyt servis. 

„O letničky a zeleň vůbec se starají zodpovědně a patří jim poděkování. Stejně jako firmě Arboretum Otrokovice, která dodává sazenice, navrhuje a realizuje trvalkové výsadby ve městě a provádí jejich údržbu,“ vzkázal Roman Hoza.

Plán pro letošní výsadbu i následnou péči je již hotový. Záhony na ulici Holešovská a u autobusové zastávky na náměstí Míru ozdobí letničková směs.

 „Tyto záhony budou vyžadovat okamžitou a poté v případě suchého počasí pravidelnou zálivku, a to jednou týdně, dokud květiny nevytvoří patnácticentimetrový souvislý porost. Poté už bude stačit je kropit jednou za čtrnáct dnů, ale určitě po celou sezonu,“ informovala Daniela Kainerová z Odboru rozvoje města a životního prostředí radnice.

V truhlících na hlavním mostě přes řeku Rusavu na Poštovní ulici se objeví vzpřímené muškáty a převislé surfinie, velké truhlíky na náměstí Míru budou osázeny pelargoniemi vzpřímenými, vějířovkou modrou, dvouzubcem žlutým a molicí, jenž doplní ozdobnice čínská v odrůdě Gracillimus.

Trvalkovou výsadbu před základní školou doplní afrikány neboli aksamitníky, a šalvěj doplněná několika kusy vyššího sporýše argentinského, na mostě před ní se objeví vzpřímené muškáty. Ty zkrášlí i okna Kulturního domu, a do ostrůvků na přechodech pro chodce budou vysazeny aksamitníky v různých barvách.