Tvorba každé obecně závazné vyhlášky je poměrně zdlouhavým procesem. Musí projít připomínkováním ministerstva vnitra a schválením v radě a zastupitelstvu města. „Přesto předpokládám, že už na podzim letošního roku začne vyhláška regulující pití alkoholu v Hulíně platit,“ věří starosta Hulína Jaromír Žůrek.

Kino Nadsklepí v Kroměříži. Ilustrační foto
Oprava budov v majetku Kroměříže by podle radnice stála asi 600 milionů korun

Zákaz pití alkoholu ve vybraných městských zónách je dalším z kroků, kterými chce radnice prosadit zvýšení bezpečnosti v Hulíně.

Mezi další patří například dočasné odstranění dvou laviček z náměstí Míru, na kterých se opakovaně zdržovali nepřizpůsobiví občané a svým chováním obtěžovali okolí. „Možná to mnohé překvapí, ale těmito osobami jsou občané našeho města, kteří zde mají vlastní dům nebo byt,“ upozornil starosta.

Kroměříž plánuje postavit do tří let sportovní halu za 300 milionů.
Sportovní halu za 300 milionů plánuje Kroměříž postavit do tří let

Podle Zdeňka Dvořáka, mluvčího hulínské radnice, je město připraveno tvrdě postupovat proti přestupkům vzbuzujícím veřejné pohoršení. „Budeme postihovat například močení na veřejných prostranstvích, za které lze uložit pořádkovou pokutu. Pro vyřešení těchto přestupků je ale nutná spolupráce se svědky,“ upozornil Dvořák.