Je plné odpadků, schází se na něm výtržníci a v poslední době se z místa stává nežádoucí cvičiště pro psy.

Obyvatelé ulice si na hluk a nepořádek na volnočasovém plácku stěžují často. A to jak na radnici, tak na městské policii. Zatím ale bez úspěchu.

Hřiště bylo postaveno zhruba před čtyřmi lety a je určeno dětem.

„Žádné tam ale nevidíte, jen zhruba šestnáctileté. Ti tam popíjejí alkohol a kouří trávu,“ zlobí se například Marek Piškula, který žije v těsné blízkosti volnočasového plácku. Problémů je tam prý k vidění mnohem více.

„V poslední době se tam také na houpačkách objevily přivázané gumy, které slouží pro trénink psů. Z hřiště se tak stává cvičiště. Děti tam v podstatě už ani nemohou,“ podotkl Piškula.

On sám se už prý několikrát obrátil na úředníky či městskou policii.

„Nic se ale nestalo. Zvažujeme proto, že sepíšeme petici a doufáme, že se situace začne konečně řešit. Nelíbí se nám ani, že město hřiště nechalo udělat v těsné blízkosti domu, jen pár metrů od oken,“ dodal Piškula.

Za pravdu mu dal také předseda samosprávy domu Vladislav Olšina, který kvůli tomu dokonce před zhruba dvěma roky podal stížnost k městské policii.

„Nějaká odpověď přišla, četnost hlídky se v naší lokalitě zvýšila, ale jen na chvíli,“ připomněl Olšina.

Problémy podle něj doposud neberou konce, spíše mírně nabírají na intenzitě. „Běhají tam v poslední době bojová plemena psů, člověk aby se tam bál jít,“ povzdechl si Olšina.

Jakožto předseda samosprávy domu chce proto nyní sepsat oficiální stížnost.

Obě instituce, na které se lidé z Rumunské ulice už několikrát obrátili, shodně potvrzují, že s výše zmíněnými problémy jsou seznámeni. A že se je v dohledné době budou snažit vyřešit.

„Provoz hřiště je už delší dobu terčem kritiky. O pohybu problematických osob ví i městská policie, ta by také měla lokalitě věnovat větší pozornost. Pokud ani to nebude stačit, bude nezbytné hledat jiné řešení,“ konstatoval mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Samotný šéf strážníků Miloslav Skřebský pak tvrdí, že na problematiku si co nejdříve posvítí. „Nějak se to už opravdu musí vyřešit,“ řekl.