V současnosti je zachycená voda z místní základní a mateřské školy, penzionu a sportovní haly. Voda je používána jako závlaha fotbalového stadionu.

„Z dešťové vody dotujeme také rybník, který nám za posledních několik let prakticky vyschnul. Konečně se do něj vrátila voda a je z něj plnohodnotný rybník,“ je spokojen starosta.

V rámci aktuálně podané žádosti o dotaci počítá město se zachycováním děšťové vody ze střech areálu koupaliště a zejména z ploch bazénu.

„Bazén má 50 krát 20 metrů. To je tisíc metrů čtverečních vypuštěného bazénu, na který devět měsíců v roce prší. Voda pak odtéká zbytečně přes kanál,“ popisuje Pavel Horák. Odchytávání vody na koupališti může vygenerovat až 80 kubíků vody.

I tato dešťová voda má skončit jako závlahu na fotbalovém trávníku. Právě ten teď prochází rekonstrukcí. Obec, které areál fotbalového stadionu patří, se na akci renovace trávníku podílí čtyřmi miliony korun. Jedná se o jedinou investiční akci, do které neblaze vstoupil koronavirus.

„Na podzim už se práce na trávníku nestačily dokončit. V místě, odkud byl domluven dovoz zeminy pro trávník, propukl koronavirus,“ prozradil starosta obce. Firma na tři týdny zavřela a přerušila se tím i dodávka na fotbalový trávník.

„V listopadu už pak nemělo smysl vyset trávník. Všechno je tak nachystáno na jaro. Soutěže, zdá se, se brzy nerozjedou a tak bude mít trávník dost času se uchytit,“ míní Horák.

Fotbalová stadion sice patří městu, ve výpůjčce ho však má fotbalový klub. A to za určitých podmínek. Například za umožnění vstupu školám, hasičům či volejbalistům.