Prostory autobusového nádraží by měly být dokončeny letos na konci října. „Nová odbavovací hala bude plně vyhovovat dnešním požadavkům na úroveň veřejné dopravy,“ uvedl generální ředitel ČSAD Uherské Hradiště Radislav Kusák. „Objekt bude plně klimatizovaný a nebude chybět ani elektronický informační systém,“ dodal Kusák.

Současné stanoviště městské hromadné dopravy (MHD) se přemístí na plochu autobusového nádraží ke stěně věznice. Díky zvýšenému počtu stanovišť MHD se zpřehlední a zjednoduší nastupování cestujících. „Výjezd z autobusového nádraží bude pouze směrem na Velehradskou třídu, čímž dojde k částečnému zklidnění dopravy na Palackého náměstí,“ podotkl generální ředitel.
Společnost ČSAD Uherské Hradiště do stavby investuje dva miliony korun.

Autobusové nádraží bylo postaveno v roce 1983. Denně je odsud vypraveno téměř tisíc spojů. Nové nákupní centrum by v Uherském Hradišti mělo vyrůst do konce roku. Město prodalo pozemek soukromé společnosti za více než čtyři miliony korun. Kvůli stavbě vznikne i nové dopravní propojení Palackého náměstí s ulicí Hradební, nová parkovací místa a světelná křižovatka na ulici Hradební s Velehradskou třídou.