Byl totiž hlavním lékařem u české ženské basketbalové reprezentace. A ta si před pár dny vybojovala na domácím mistrovství světa senzační druhé místo a stříbrné medaile.

Hrabec působí „v civilu“ jako primář oddělení ortopedie v kroměřížské nemocnici. Být celé dny nablízku takto úspěšnému týmu vrcholových sportovkyň se podle něj poštěstí v životě jen málokomu.

„Bylo to nečekané, nikdo po loňském neúspěchu nečekal, že by mohly holky dosáhnout tak krásného úspěchu. V týmu byla na každém kroku cítit obrovská síla, hráčky byly ochotné porvat se o každý balon. Vzájemně se hecovaly, byla tam prostě atmosféra, která se nedá ani popsat,“ netajil ještě v úterý své nadšení Hrabec.

Ani on prý v tak velký úspěch nevěřil. „Pocity pro mě byly nejsilnější, když postoupily do semifinále, což nikdo nečekal. Byl to šok pro celý národ,“ říká Hrabec.

S prosbou, aby se stal součástí realizačního týmu reprezentace, se na něj obrátil samotný trenér basketbalistek Lubor Blažek.„Seznámil jsem se s ním už před lety, navíc u reprezentačního týmu jsem působil už vloni. Tehdy jsme tam byli dva lékaři, na mistrovství do Lotyška však mohl nakonec odjet jen jeden. Já jsem to nebyl,“ připomněl Hrabec.

Po loňském neúspěchu podle něj česká basketbalová federace odvolala celý realizační tým. Při tvorbě nového se proto Blažek obrátil na kroměřížského primáře.„Chtěl, abych u týmu opět působil, koneckonců většinu hráček jsem už znal. I tak ale bylo pro mě obrovské uspokojení a nesmírně příjemné překvapení, že si mě do týmu vybral,“ přiznává s úsměvem Hrabec.

Nezapomenutelných okamžiků během pobytu s basketbalistkami si přivezl hned několik.„Měl jsem totiž možnost se setkat s legendami sportu, ať už těmi z minulosti či těmi nynějšími. Do šatny také přišel prezident Václav Klaus. Zajímavé bylo i setkání s hercem Ivanem Trojanem či Martinou Sáblíkovou,“ dodal v úterý Hrabec na setkání s nivináři, které uspořádala kroměřížská nemocnice.