Milovnici hub se sešli na tradiční výstavě hub, která představila čerstvě utržené houby z Kroměřížského i okolních regionů. Návštěvníci se mohli podělit o své zajímavé houbařské nálezy a pokud našli nějaké fascinující houby, mohli je přinést s sebou na výstavu a sdílet své zážitky s ostatními členy mykologického klubu.

Jedním z vrcholů výstavy byla ukázka hub pod binokulárním mikroskopem. Zájemci prozkoumali mikroskopickou strukturu hub a objevili jejich fascinující svět na malé úrovni. Odborníci také ukázali, jak se rozpoznávají jednotlivé druhy pomocí mikroskopických znaků.

V sobotu se na Kroměřížsku bouralo. Při dopravní nehodě se zranili dva lidé
V sobotu se na Kroměřížsku bouralo. Při dopravní nehodě se zranili dva lidé

Pro gurmány byla připravena řada kulinářských houbových specialit jako guláš a polévka z hub, smaženice, houbový špíz, kváskový chléb s hlívovou pomazánkou. Nechyběl ani kvašený nápoj z kombuchy a čagy, sušené houby a zavařeniny.

Barevní motýly, podivní brouci

V hale B se v sobotu konalo mezinárodního setkání profesionálních a amatérských sběratelů, badatelů a milovníků hmyzu. Návštěvníci měli jedinečnou příležitost na vlastní oči spatřit dokonalou kombinaci barev, úchvatné bizarní tvary, nejmenší a největší druhy hmyzu a to vše na entomologickém dnu a výstavě.

Výroba cukrovinek v závodu Sfinx, který patří pod společnost Nestlé, 19. října 2023, Holešov.
VIDEO: Bon Pari, Hašlerky i Jojo. Takto se v Holešově vyrábějí známé cukrovinky

Na programu byla výměna, prodej a koupě brouků, motýlů, strašilek, pavouků a ostatních bezobratlých živočichů. Nechyběla ani odborná literatura včetně entomologických potřeb.

Nejmenší návštěvníci se zabavili v hmyzích dílničkách.