Tento již 30. mezinárodní festival současného umění s duchovním zaměřením má u kroměřížské veřejnosti velký ohlas A právě proto hotelová škola využila pozvání manželů, prof. Zdeňky Vaculovičové a prof. Václava Vaculoviče na jeden z koncertů tohoto festivalu.

19. 6. 2019 se vypravilo ve slavnostním oblečení na 200 žáků hotelové školy na koncert do Sněmovního sálu Kroměřížského zámku, aby uslyšeli skladby Petra Ebena Sonatina pro housle a klavír, Miloslava Istvana Sonátu pro klarinet a klavír, Antonína Tučapského Lásku a žal v podání houslistky Hany Blahové, Martiny Mergentálové , která hrála na klavír a sopranistky Martiny Macko.

Celková atmosféra byla velmi slavnostní. Ne vždy se podaří mladým lidem poslechnout si vynikající umělce v tak příjemném prostředí, jako je Sněmovní sál. Navíc právě tímto koncertem žáci zakončili výuku ve škole a v dalších dnech je čekají prázdniny, budou se věnovat sportovním aktivitám a výletům a odpočinku.

30. ročník festivalu Forfest 2019 probíhá až do 31. 8. 2019 a nabídka je pestrá a bohatá a zpestří letní dny jak Kroměřížanům, tak i návštěvníkům Kroměříže

Členové Klubu seniorů v Kroměříži.
Senioři si užili projížďku na lodi i výlet na Šumavu