Přenos mohli fanoušci sledovat v řadě hospod či barů, většinou ale spíše v menších obcích.

„Otvírali jsme už v pět hodin. Chtěli jsme nalákat a hlavně potěšit zákazníky. Mezi lidmi je fandění vždycky lepší, než doma u televize,“ vysvětlil třeba provozovatel pohostinství U Netopilů v Žalkovicích Jaroslav Olšanský.

Pro milovníky hokeje podle něj bylo připraveno občerstvení za režijní ceny a lidí se sešlo kolem třiceti. A nejspíš ne naposledy. „Budeme mít otevřeno samozřejmě i v sobotu od půl druhé ráno, kdy hrajeme s Lotyšskem. Nezavřeme, dokud zápas neskončí,“ přislíbil Olšanský.

Většina barů na Kroměřížsku, které se pyšní označením sportovní, ovšem zůstala zatím zavřená, například ten ve Sport centru Zapletal či Sport bar Kostelany.

„U nás v obci bylo otevřeno U Sokola, mladí se domluvili s provozovatelkou a my jsme tudíž otvírat nemuseli,“ přiblížila Hana Petříková ze Sport Baru Kostelany s tím, že do pohostinství vyrazil také její syn.

Řada lidí si však vítěznou premiéru musela nechat ujít a vyrazit do práce. Dovolenou si podle největších zaměstnavatelů v regionu kvůli zápasu zase tolik lidí nevzalo.

„Nezaznamenali jsme žádný nárůst počtu žádostí o dovolenou na čtvrteční den, nebo třeba dopoledne,“ potvrdil například Tomáš Urban z personálního oddělení hulínské firmy TOSHULIN.

Žádné speciální výjimky či volna se nedočkali ani sloužící členové složek integrovaného záchranného systému.

„Hasiči musejí dodržovat denní režim, který v přesně daný čas zahrnuje i řekněme chvíle osobního volna. Čtvrteční ranní hokej do nich ale rozhodně nespadal,“ vysvětlil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček s tím, že on sám si ovšem zápas ujít nenechal.

Jednodušší než profesionální záchranáři to měli studenti, kteří kvůli zápasu chtěli zůstat doma.

„Zavolal jsem do školy, že je mi špatně. Když hokej skončil, šel jsem tam s tím, že už se mi udělalo lépe,“ přiznal se student střední školy z Kroměříže, který si nepřál být jmenován.