Akce, která se na Kroměřížsku koná každé dva roky, sklidila podle pořadatelů úspěch. Ti si hlavně pochvalují návštěvnost, která byla vyšší než očekávali.

„Posledně na akci zamířily zhruba tři až čtyři tisíce lidí. Měl jsem obavy, že kvůli spoustě dalších akcí v Kroměříži přijde letos méně návštěvníků, ale předběžně jsme se s ostatními shodli, že účast je tentokrát ještě vyšší,“ zhodnotil za pořadatele Milan Hebnar z Agrární komory Kroměříž.

Výstava nabídla zájemcům tradiční přehlídku prasat a skotu, kulturní vystoupení či koňské závody. Nechyběla ani ukázka zemědělské techniky.

„Té jsme tu měli letos o něco více. Úspěšná byla i dechovka. Lidé kapelníky zaujatě sledovali, a stejně jako jim i nám se to líbilo,“ poznamenal Hebnar.

Zemědělskou výstavu si nenechali ujít pochopitelně ani bývalí či současní hospodáři.

„Jezdím sem každý rok. V zemědělství jsem pracoval celý život, takže jsem se chtěl mimo jiné podívat, jak se vyvíjí technika,“ svěřil se například Stanislav Ševčík z Němčic u Holešova. Právě vystavované zemědělské stroje muže překvapily.

„S dřívější dobou se nedají ani srovnat. Je to neskutečné, jak doba jde rychle dopředu,“ podotkl Ševčík.

Mnozí tam také přijeli za novými nápady.

„Jsem tu pravidelným návštěvníkem. Protože jsem zemědělec, tak tu hledám inspiraci,“ potvrdil Ladislav Pospíšil z Fryštáku.