Díky nadměrně teplému počasí mají kadeřnictví v těchto dnech velký počet zákazníků. „Mám klienty objednané na dlouho dopředu,“ říká například kadeřnice Ivana Burdová z Hulína.

Podle ní se čím dál častěji stává, že přijdou pánové s dlouhými vlasy a žádají je úplně zkrátit. „Teplo je donutí nechat si vlasy upravit. Ale někdy jim to i rozmlouvám,“ dodává Burdová s tím, že je jí líto kvalitních vlasů.

Nejčastěji je v akci strojek, chlapci si berou za vzor známé fotbalisty

Na nedostatek zájemců o nové sestřihy si nemohou stěžovat ani v Bystřici pod Hostýnem. „Je víc práce. Na druhou stranu, jsme malé město, a když mají v místních závodech dovolenou, zákazníků podstatně ubude,“ popisuje Alena Chytilová z tamního kadeřnictví.

Co se týče stylů, jejich kreativita se příliš neměnní. O trvalou už není zájem a chlapci většinou zůstávají věrní tradičnímu „ježkovi“.
Spousta mladíků si bere za vzor fotbalové ikony. Moderní jsou tak například kohouty a cestičky na hlavě podle Davida Beckhama. „Ti, co si přejí nechat delší vlasy, zase volí účes ve stylu Pavla Nedvěda,“ usmívá se Chytilová.

Jana Bíbrová z kroměřížského Dua zase poukazuje na generační proměnu v úpravách sestřihů.
„Dřív se starší lidé nechávali ostříhat strojkem nakrátko a mladí na Havla. V současnosti je tomu právě naopak,“ všimla si Bíbrová. Prázdninový shon jí vůbec nevadí. „Kšefty jdou dobře,“ pochvaluje si kadeřnice.