„V první polovině letošního roku upravili pracovníci a uživatelé zařízení v Mánesově ulici za podpory města Kroměříže nevyužívané plochy pro multifunkční antukové hřiště a nezbytné zázemí, které kromě vlastních aktivit chtějí využívat k pořádání sportovních dnů pro širší veřejnost," řekla tamní sociální pracovnice Monika Kočařová.

Na sportoviště by jménem Horizontu ráda pozvala uživatele podobných institucí ve městě i širší veřejnost, která může atlety povzbudit k vyšším výkonům.

„Nejbližší sportovní odpoledne se uskuteční ve dnech desátého, sedmnáctého a jednatřicátého října od deseti do patnácti hodin. Už ve středu zároveň pořádáme i Den otevřených dveří," informovala Kočařová.

Podle ní mohou účastníci soupeřit v řadě aktivit.

„Ve stolním tenisu, v klasickém tenisu na antuce, badmintonu, pétanque, ale i ve volejbalu, nohejbalu, popřípadě ve sportech podle vlastní volby či osobních možností," zdůraznila sociální pracovnice.

Cílem sportovních utkání v Horizontu není za každou cenu vítězit, ale ukázat, že i lidé s duševní nemocí se umí smysluplně bavit a být aktivní. Akce se budou konat za každého počasí. 

JANA PŘIKRYLOVÁ