Nabídka bude opravdu pestrá.

„Návštěvníci si mohou nechat udělat osobní diagnostické měření tlaku, cholesterolu, určení krevní skupiny, tělesného tuku a tak dále. Kromě toho si vyzkouší první pomoc spolu s lektory Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Holešově a Místní organizace Českého červeného kříže Holešov. Dále se seznámí s novými pohybovými aktivitami, zdarma ochutnají zdravou kuchyni,“ popsala za Městské kulturní středisko Jana Slovenčíková.

To však ještě není vše. Samozřejmostí bude populární prodejní nabídka zboží podporující zdraví a zdravý životní styl. Lidé si zde mohou také zacvičit a meditovat.

Na své si zde přijdou ale i děti. Chystá se pro ně Pohádková stezka „zdravíčko“, společné tvoření „Zrcadlo snů, radosti a přání“.

V rámci holešovského dne zdraví Městské kulturní středisko Holešov spolu s Night Trail Run pořádají také druhý ročník Běhu pro zdraví.

Jedná se o charitativní akci, kdy vybraným startovným pořadatelé přispějí na pořízení invalidního vozíku do Centra pro seniory Holešov. Připravuje se hned několik závodů.

„Běh začne ve 14 hodin během rodičů s dětmi na 300 metrů, po něm následuje hlavní pětikilometrový běh, který povede z náměstí přes zámeckou zahradu, oboru až do Dobrotic a zase zpět,“ potvrzuje z Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

Registrace běžců se uskuteční přímo na místě od 13 hodin. Pro všechny účastníky budou připraveny originální medaile i občerstvení.

PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ. Velvyslanec Francie v České republice Roland Galharague se na radnici sešel se starostou města Jaroslavem Němcem.
Francouzský velvyslanec zavítal do Kroměříže
Auto moto burza a bleší trh na kroměřížském Výstavišti
Automobilový krasavci, náhradní dílny i parádní blešák. Burza lidi láká