„Následně pak postupně rozvěsili nové vánoční prvky na lampách veřejného osvětlení v ulici Masarykova a následovalo ověšení habrů v ulici Palackého a stromů v blízkosti kostela Nanebevzetí panny Marie na náměstí Dr. E. Beneše," vyjmenovala Jana Rohanová z holešovské radnice.

Výzdoba bude podle ní v těchto částech města podobná jako loni, jen některé pasáže světelných girland, které ještě osvětlují žárovky, město vymění za úspornější LED technologie. Co se týče vánočního stromu na náměstí Dr. E. Beneše, město chystá ve spolupráci s místní soukromou firmou překvapení v podobě jeho osvětlení, mimoto pak radnice připravuje na náměstí ještě jeden nový vánoční prvek: zatím ho ale nechce prozrazovat.

Vánoční stromem se v Holešově na náměstí letos stane osmnáct metrů vysoký smrk, který městu věnovali manželé Zapletalovi z Dobrotic.

„Jeho slavnostní rozsvícení je naplánováno na sobotu 28. listopadu v 17.30 hodin. Celý den se v Holešově ponese v duchu adventu, od 8 hodin začnou tradiční předvánoční trhy, v 15 hodin bude otevřena výstava betlémů v zámecké sale terreně, v 16 hodin vystoupí Holešovský komorní orchestr se svým tradičním adventním koncertem v kostele Nanebevzetí P. Marie a v 17.30 hodin si rozsvítí Holešované svůj letošní vánoční strom," vyjmenoval starosta Rudolf Seifert.