Oblíbený festival se příští rok uskuteční už podvanácté. Unikátní prostředí holešovského zámku a jeho vodních kanálů obklopených rozsáhlým parkem zaplní tradičně v pátek a sobotu.

Během dvoudenního programu se mohou návštěvníci těšit na přehlídku netradičních plavidel a soutěž v přejezdu vodní lávky. Kromě toho nebudou ani v příštím roce chybět známí interpreti. Během pátku se na pódiu představí legenda české hudební scény Fleret, slovenská rocková skupina Desmod či zpěvák David Koller.

V sobotu si pak holešovské publikum podmaní například kapela Monkey Business, zpěvák Janek Ledecký, oblíbený písničkář Pokáč, hudebník Kapitán Demo a v neposlední řadě také známý český moderátor a zpěvák Leoš Mareš.

Kapitán Demo:

Zdroj: Jan Bartoš

Vstupenky na příští ročník si mohou zájemci už nyní zakoupit v předprodeji. V první vlně předprodeje vyjde dvoudenní vstupenka pro dospělého na 890 korun (jednodenní 590 korun).

Uplynulý jedenáctý ročník festivalu, který se konal 16. a 17. června, přilákal do zámecké zahrady přes 17 tisíc návštěvníků. V průběhu obou dnů na pódiu vystoupila celá řada známých interpretů a kapel jako Ewa Farna, Jelen, Michal Hrůza, Lenny, MIG 21. Sobotní večer pak patřil legendární kapele Olympic, která na Regatě oslavila 60 let na scéně.

Nemohla chybět ani soutěž netradiční plavidel

„Cenu odborné poroty vyhrála loď s názvem 100 let Disney od žáků ZŠ a MŠ Choryňe, druhé místo získalo Letadlo od studentů Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem a třetí místo získali žáci Základní školy Trávníky Otrokovice s plavidlem Král Jelimán,“ uvedla za pořadatele Alena Zámečníková.

Kollárova ulice v Kroměříži je na dva dny znovu obousměrně uzavřena.
Další uzavírka. Dva dny nebude průjezdná Kollárova ulice v centru Kroměříže

Mistrovství světa v přejezdu holešovské vodní lávky se zúčastnilo celkem 21 odvážlivců. „Přejet celou lávku se však podařilo pouze jednomu z nich. Titul mistra i finanční odměnu si odnesl Martin Gola,“ dodala Alena Zámečníková.

Holešovská Regata je dvoudenní hudební festival pro celou rodinu, který se v tamní zámecké zahradě koná od roku 2011. Unikátní je přehlídkou netradičních plavidel a soutěží v přejezdu vodní lávky.