Jaroslav Chmelař vystřídal lidovce Josefa Bartoška. Jiné posty se měnit nebudou

„Utvořili jsme koalici ODS, Koalice pro Holešov a ČSSD,“ potvrdil Deníku šéf holešovské radnice Zdeněk Janalík, který svůj post obhájil. Dodal, že tyto strany zasednou i v radě.

„Spolupráce zastupitelstva je velice široká a pochopitelně i jiné strany budou mít své funkce,“ nastínil Janalík. Upřesnil, že rozdělení funkcí bude oficiální až po schůzi zastupitelstva.

„Pravděpodobně však někdo z KDU-ČSL získá funkci předsedy finančního výboru a někdo z Nezávislých předsedu kontrolního výboru,“ prozradil Janalík.

Co se týče odborů, jejich vedení se neměnilo. „Jestli nějaké změny budou, budou to pouze snahy o zefektivnění jednotlivých resortů. Pokud by se s volbami měli měnit šéfové odborů, nebylo by to dobré,“ dodal Janalík.

Ke změně došlo na pozici místostarosty: končící Josef Bartošek však z radnice úplně neodejde. „Zůstanu řadovým členem zastupitelstva,“ potvrdil a prozradil, že se bude ucházet o pozici v městské komisi. „Rád bych pracoval ve výstavbě, ale otázka je, zda bude právě tato komise zřízena,“ řekl Bartošek s tím, že jinak už si dva týdny užívá důchodu.

Novým holešovským místostarostou se stal Jaroslav Chmelař (ČSSD). „Jsem rád, že jsem byl zvolen,“ řekl Deníku a připomněl, že sociální demokracie byla v Holešově založena už před více než sto lety a za celou svou existenci prý nezažila takový úspěch jako letos.„Získali jsme v zastupitelstvu pět mandátů a jednoho radního. V mé kompetenci by měly zůstat oblasti, které zajišťoval můj předchůdce a to je doprava, životní prostředí, územní plánování nebo třeba kontakt s úřadem práce,“ vyjmenoval čerstvý místostarosta.

On sám má zkušenosti s prací člena i předsedy komise životního prostředí a dopravy, přiznává ale, že mnohému se teprve musí naučit.Dalším místostarostou zůstává Rudolf Seifert kandidující za sdružení Koalice pro Holešov.

A jaká panuje s výsledky voleb a následným vyjednáváním ve městě spokojenost? Za všechny to shrnula Marie Kuželová. „Dopadlo to, jak to dopadlo,“ pokrčila rameny obyvatelka Holešova.Janalík je podle jejího mínění v Holešově už stálicí. „Minulé volební období se pro město snažil udělat hodně, takže je asi dobře, že pozici opět získal,“ uzavřela Kuželová.