Stavba byla zahájena 7. února částečným předáním staveniště k provedení kácení, potřebných demolic a vybudování zázemí stavby.

„Samotná stavba začne 1. března a potrvá do konce září. Velká část stavebních prací bude probíhat na ploše bývalého skladu cukrové řepy (dnes dřeva), kde bude umístěno i hlavní těleso okružní křižovatky,“ uvedl zastupitel a předseda komise pro dopravu Jakub Nevřala.

Přestože většina prací proběhne mimo stávající silnice, musí řidiči výhledově počítat s omezeními v dopravě, například i v podobě semaforů. „Podstatné informace o změnách v dopravě se řidiči dozví s předstihem,“ dodal Nevřala.

Kroměřížská radnice.
Do oprav městských bytových domů v Kroměříži letos půjde téměř 10 milionů

O stavbě kruhového objezdu v Palackého ulici, u bývalého cukrovaru, se v Holešově hovoří řadu let. Stavbu dlouhodobě brzdil především výkup potřebných pozemků. Nová okružní křižovatka vyjde na zhruba 47,5 milionů korun.

„Je nutné podotknout, že se jedná o společné dílo a investici Zlínské kraje, který je vlastníkem komunikace, a města. Celkové náklady na stavbu jsou asi 47,5 milionu korun, kdy spoluúčast města je zhruba 18 milionů,“ uvedl Jakub Nevřala. „Část peněz je mimo jiné investována do přeložek inženýrských sítí, demolice budovy a odstranění starého povrchu,“ dodal.

Budoucí podoba volnočasového areálu ve Vážanech.
Kroměříž připravuje nový volnočasový areál vedle bývalé cihelny ve Vážanech

Kruhový objezd bude mít čtyři ramena, kdy šířka vozovky každého vjezdu i výjezdu je pět metrů. Šířka jízdního pruhu přímo na objezdu bude šest metrů. „Poloměr je dostatečně velký, aby doprava byla plynulá a přehledná. Kruhový objezd bude rozměry velmi podobný tomu u Lidlu ve směru na Zlín,“ přiblížil Nevřala.

U každého paprsku podle něj bude také přechod pro chodce, včetně ochranného ostrůvku a veřejného osvětlení. „Přechody navazují i na nově budované chodníky. Myslelo se i na podněty občanů a řidičů. Například před restaurací Cukrovar bude další klasický přechod pro chodce, včetně ochranného ostrůvku a veřejného osvětlení,“ popsal Nevřala.