Na programu jednání je přes třicet bodů. Mezi nimi i prodej nebo zveřejnění záměru prodeje několika objektů, které jsou v majetku města.

Podle holešovského místostarosty Rudolfa Seiferta je nutné třeba dokončit prodej domu 1193 - 95 v ulici Na Letišti, kde ještě zbývá k prodeji jeden byt a jeden nebytový prostor.

„Město nehodlá uvedené prostory ani v dnešní době prodávat výrazně pod cenou. Přesto hlavním smyslem je, aby se prostory dostaly do vlastnictví těch, kteří mají o ně zájem a jsou schopni je využívat,“ objasnil Seifert.

Projednávat se v pondělí bude taky prodej domu číslo 64 v Masarykově ulici.

„Jedná se o velmi zajímavý objekt, o který ale projevil zájem pouze jeden investor. Podobně má jednoho zájemce i stavení v Grohově ulici, které Holešovští znají z dřívějška jako dětskou ambulanci,“ uvedl místostarosta s tím, že oba zájemci splnili podmínky vyhlášení záměru.

Majetek musí být smysluplný

Jednat se bude také o dělnické stavení, které jako jediné zůstalo z původních staveb ve Školní ulici. Zastupitelstvo vyhlásí záměr budovu prodat.

„Jedná se o stavení, které zůstalo jediné po dělnické kolonii z počátku 20. století. O koupi mají zájem jednotliví nájemníci bytů v tomto domě a těm Rada města doporučuje podle Pravidel pro prodej majetku města Holešova nabídnout uvedené byty,“ říká Seifert.

Mezi dalšími body programu bude i budoucnost pozemků v části ulice Školní směrem k sídlišti Novosady.

K celkové koncepci prodeje majetku místostarosta uvedl, že vychází v převážné většině z dohody zastupitelských klubů.

„Nejedná se tedy o svéhlavé nebo zbrklé zbavování se majetku města, ale spíše o jeho redukování do takové podoby, aby pro město a jeho obyvatele byl smysluplný a objekty městu sloužily v co největší míře a rentabilnosti,“ ujišťuje místostarosta.

Dodává také, že o ty, které mohou být v současné ekonomické situaci pro město zátěží, se postarali soukromí investoři, kteří mají zájem investovat nebo je využívat ke svým aktivitám.