„Máme kontejnery již na třech místech. V rekonstruovaným areálu bývalého pivovaru, na rekonstruovaném náměstí svaté Anny a v ulici Plačkov,“ uvedl starosta Holešova Rudolf Seifert. Každé z míst vyšlo zhruba na dva miliony korun. Rozšiřování na další stanoviště, letos se ještě uvažovalo například o ulici Grohova, je zatím pozastaveno. Město zatím odkládá také nákup techniky na svoz odpadu. Její pořízení by totiž radnici přišlo na dalších asi šest milionů korun.

„Techniku jsme zatím nekupovali, protože to pro město nemá při třech stanovištích význam. Využíváme dodavatelský způsob. Je to v současnosti levnější varianta. Jsme si ovšem vědomi toho, že v budoucnu, jakmile těch hnízd s kontejnery bude víc, nás pořízení techniky nemine,“ dodal starosta Seifert.

Město Kroměříž zatím v letošním roce například přidalo 15 nových kontejnerů na drobný odpad ze železa a hliníku. Podzemních kontejnerů se však obyvatelé zřejmě letos nedočkají. Místostarosta Kroměříže Karel Holík prosí o strpení.

„Rozhodně jsme záměr vybudování podzemních kontejnerů neopustili,“ tvrdí místostarosta Holík. „Jen se jedná o zdlouhavý proces. Dolaďujeme ještě nějaké detaily se stavebním úřadem,“ objasňuje Holík zpoždění a myslí, že pokud ne letos, již příští rok by je Kroměřížané mohli naplno využívat.