Starosta města Rudolf Seifert jako důvod vysvětluje mimo jiné zdlouhavou přípravu projektů.

„Připravit investiční akci po stránce projektové a se všemi povoleními a potom zajistit financování, spolupráci s mnoha institucemi a správci sítí, vybrat dodavatele a dohlédnout na konečnou realizaci je skutečně mnohaměsíční až několikaroční maraton,“ vysvětlil Seifert a dodal, že prvotní je pro každé město zajistit základní chod.

„Je dobré si uvědomit, že přes základní rozpočet ve výši asi 260 milionů, je třeba zajistit nejprve základní funkce a úkoly města a až potom je možné realizovat investiční akce,“ upozornil Seifert.

Turistické informační centrum v Kroměříži. Ilustrační foto
Informační centrum loni rozdalo 9000 map, hitem sezony se stal model radnice

Loňské úspěchy

Pravdou zůstává, že Holešov musí být po minulém roce doslova „vyždímaný“. Podařilo se opravit autobusový terminál, vystavět kruhový objezd, vybudovat novou kruhovou křižovatku u gymnázia, opravit několik komunikací a objektů a tak by se dalo pokračovat.

Starosta říká, že to má i svou výhodu.

„Letošní rok nebude pro občany tak obtěžující,“ nechal se slyšet Seifert.

I přesto chce město v opravách infrastruktury pokračovat.

Automaty. Ilustrační foto.
Hazard na Kroměřížsku? Může být pro města slušný byznys, pomalu ale mizí

Oprava náměstí sv. Anny

Pozornost by se měla soustředit na opravy náměstí sv. Anny i s masnými krámy, zateplení budovy Mateřské školy Sluníčko či řešit parkování před krytým bazénem.

Ačkoliv je stadion Míru na výpadovce z Holešova směrem na Bystřici pod Hostýnem zvenčí opraven a předán do užívání, počítá se například s rekonstrukcí šaten a klubovny.

Gastronomická soutěž Gastro Kroměříž
TIP ŠÉFREDAKTORA: Zkuste jedinečný gastronomický zážitek v Kroměříži

Výstavba dalších rondelů

Zkrátka pak nepřijdou ani místní části. V Količíně by měla začít stavba vodovodu.

„Velmi však záleží na získání finančních prostředků z programů Ministerstva zemědělství,“ uvedl Seifert.

„Mezi menší investice můžeme počítat přípravu budování bazénu ve Všetulích, výstavbu nového kolumbária, vybudování chodníku v Dobroticích, vybudování dětského a workoutového hřiště a další,“ vyjmenoval Rudolf Seifert.

Jedním z předvolebních slibů některých koaličních stran byla mimo jiné také celková oprava plaveckého bazénu a s ním spojeného fitness centra.

Vedení radnice se pustilo do plnění slibu a v této chvíli již pracuje na projektové dokumentaci na celkovou rekonstrukci. Obdobně tomu bylo v případě předvolebních programů i s obnovou kina Svět. I zde se již pracuje na projektové dokumentaci.

A v neposlední řadě, když byla řeč o infrastruktuře, město řeší investici do rekonstrukce ulice Přerovská i směrem na Tučapy a Bořenovice s vybudováním nového rondelu. Jako by již teď Holešov neměl dosti kruhových objezdů, jedná také o možnostech vytvoření kruhové křižovatky ve Všetulích u cukrovaru.

HLAVNĚ SI TO UŽÍT. Mažoretky jsou tam, kde se snoubí krása a elegance s tancem.
Podhostýnský pohár: tanec, krása a elegance