Nejvýznamnější soutěž republiky na zdejší hřiště dokázaly přitáhnout tamní minigolfové kluby. V pořádání se pravidelně střídají Čechy a Morava, a lepší prostory v okolí nikdo nenabídl.

„Mistrovství Evropy či světa se musí hrát na dvou rozličných površích, a aby byli naši hráči dobře připraveni, i zdejší nejvyšší soutěž to plní. Betonových a filcových povrchů je ovšem poskrovnu,“ přiblížil prezident minigolfového klubu z Bystřice pod Hostýnem Ivan Doležel.

Momentálně podle něj není v provozu žádný kombinovaný areál, a proto se přešlo na starý systém, kdy mohou být obě hřiště eternitová. Což byla šance právě pro Holešov a Bystřici.

„Oba areály jsou ve slušném stavu a na dobré úrovni. Loni jsme se tedy přihlásili do konkurzu a na post pořadatelů nás přiřadila jak sportovně technická komise, tak valná hromada,“ pochvaluje si Doležel s tím, že za sebou zanechali například i Brno.

Kombinace dvou stejných povrchů se bude na Mistrovství ČR v minigolfu hrát poprvé v tomto století. Kromě nejvyššího celostátního turnaje se v Holešově a Bystřici odehraje i finálové šesté kolo extraligy ČR smíšených a juniorských družstev i finále soutěží ženských, seniorských a žákovských družstev letošní sezony.

„O pořádání mistrovství jsme usilovali poprvé a hned to vyšlo. Zkušenosti ale máme už z dřívějška, oba kluby pořádají turnaje pravidelně. Zvládneme to,“ věří prezident klubu.

Minigolfisté z obou měst podle něj vzájemně úzce spolupracují, holešovský klub je vlastně takovou odnoží toho bystřického.

„Klub v Bystřici funguje už pětadvacet let, z toho deset let hrajeme extraligu. Holešovská základna vznikla před osmi lety a zaměřuje se hlavně na mládež,“ popsal Doležel.

Právě mladé sportovce by mohlo podle něj mistrovství přilákat, minigolf v regionu totiž řádně zpropaguje.

„Navíc se dlouhé roky marně snažíme získat dotaci z ministerstva školství na kombinovaný areál. Letos budeme žádat znovu a věříme, že nejvyšší česká soutěž bude dobrou vizitkou,“ uzavřel prezident bystřického minigolfového klubu.