„Pamatuji si třeba skvělý zápas z prosince, kdy Zlíňáci Spartu dokonale roznesli na lopatkách a vyhráli 4:0, to bylo prostě skvělé. Je sice fakt, že tehdy se hrálo na domácím ledě, ale právě proto jsme se rozhodli podpořit kluky i v Praze. O zápasech ve Zlíně ani nemluvím, je potřeba dodat jim odvahu, a tak nás jede skoro dvacet," říká jeden z vášnivých fanoušků Ivan Hejsek.

Zlínu fandí také moderátor Radia Kroměříž, jinak sám bývalý hokejista Leoš Slaměna.

„Na venkovní zápasy jezdím jen výjimečně, spíš někam blíž, ale ve Zlíně jsem často. Škoda že se na ty poslední zápasy ligy dost těžko shánějí lístky," posteskl si a dodal, že se už těší, až zase oblékne fanouškovský dres a stadion zalije žlutá barva.

„Na to, jak Zlín začal sezonu tragicky, tak se rychle otřepali a doufám, že i nepříjemnou Spartu nakonec udolají a půjdou dál. Za tu bojovnost bychom si to zasloužili," přeje si moderátor.

Kromě složitější dostupnosti vstupenek trápí mnohé fanoušky starosti s dopravou.

„Praha je daleko, ale na tyto zápasy jsem si vzal dovolenou: a pokud vím, nebyl jsem zdaleka jediný. Zápasy byly až v podvečer a výsledek, ať už je jakýkoliv, se musí oslavit," netají se třeba Pavel Velikovský z Holešova.

Kroměřížská fanynka Martina Zavadilová, která momentálně žije ve Zlíně, je ráda i za to, že se „ševci" alespoň dostali do play-off. „Sparta je silný soupeř, ale hrát na ni umíme. Věřím, že Kašík bude kouzlit v brance a Bukarts s Holíkem nastřílí dost gólů," plánuje fanynka.

DANIELA ZEDNÍČKOVÁ