Text jeho dopisu zveřejnili krajští hasiči na svých webových stránkách.

Poděkování záchranářům
"Rád bych přes Vás poslal poděkování Rescue Team Tesák při včerejším zásahu a hledání osoby s kočárkem ve večerních hodinách. Jsem ten, koho hledali, resp. nechala nás hledat manželka. Vše dopadlo dobře, potíž nastala, když jsem se dostal do hlubokého sněhu a zpáteční cesta bez eurotelového signálu trvala velmi dlouho.
Vyjeli jsme z hotelu Tesák okolo druhé hodiny odpolední. Byl jsem na běžkách, vezl jsem upravený dvojkočár na lyžích s dvojčaty na projížďku. Směr jsme zvolili značenou turistickou – běžkařskou cestou, mnou velmi dobře známou, kde jsem se na konci měli setkat s manželkou.
Vše probíhalo dobře, byli jsme vybaveni na dalších několik hodin jako rezervu. U ubytovny jsme začali sjíždět z kopce, přibližně po čtvrt hodině pod kopcem jsem zjistil, že cesta vede dále do Rajnochovic po červené, turistické a zimní. Běžkařská cesta není nijak projetá, takže další pokračování by bylo nejisté. Co bylo nejzávažnější, že po dobu cesty jsem průběžně komunikoval s manželkou SMS, ale pod kopcem se zcela vytratil signál. Rozhodl jsem se nedokončit cestu a raději se vrátit, mohlo být tak okolo třetí hodiny.
Cesta zpět byla však neporovnatelně horší, náročnější, občas jsem se propadl po kolena do sněhu. Jednak jsem pro zvýšení rychlosti pohybu musel vyzout běžky a táhnout kočár do kopce v hlubokém sněhu, což bylo asi desetinásobně pomalejší. Nemohl jsem dát o sobě vědět, sms nešly odeslat. Naštěstí děti spaly, byly dobře oblečené, teplého mléka bylo také dostatek. Když začala být tma, asi v 17 hodin, přibližně ve tři čtvrtě kopce zpět, se mi při pokusu odesílání sms dovolala policie. Odpovídala jsem na otázky, a že je vše v pořádku Před vrcholem stoupání se jsem uviděl skútr, byl od Rescue Teamu a pomohli mne dokončit cestu domů.
Na závěr chci všem poděkovat, neboť z hodinového výletu se vyklubal tříhodinový pomalý postup, náhle bez signálu, bez odpovědi.
S manželkou jsem se shodli, že když nás sama šla hledat, tak stála na vrchu sjezdu u mých stop od kočáru. Tehdy nás dělil pouze sjezd z koce dolů. Také jsem zvažoval nechat kočár v místě a pokud nedojet až na ubytovnu, tak alespoň na signál. I když mám dobrý zdravotní stav, byli jsme dokonale vybaveni, terén dobře znám, mohlo se cokoliv stát. Je pravdou, že její volba byla asi správná.
Ještě jednou všem děkuji."

Pátrací akce začala ve čtvrtek kolem páté hodiny odpoledne na popud manželky zmizelého běžkaře: ta totiž ztratila mužovu stopu a nemohla se mu dovolat na mobilní telefon. vše nakonec dobře dopadlo a obě nemluvňata celou událost spokojeně prospala v kočárku.