„Průtok vody byl do dvou set kubíků za sekundu. Nyní odtává sníh ze středních poloh, další zvýšení hladiny ale v následujících dnech nečekáme,“ informoval Jindřich Barouš z Povodí Moravy.

Od neděle 28. února se má podle něj navíc začít ochlazovat. „Tím se tání opět zmírní,“ podotkl Barouš s tím, že vyloučit případné povodně v nejbližších týdnech ale ještě nelze.

„V roce 2006 byl také klid, ale v březnu najednou hodně nasněžilo, pak přišla velká obleva a byly problémy,“ připomněl Barouš.

Zatímco v Kroměříži mohou být lidé prozatím v klidu, v Kvasicích se už začínají připravovat na možné problémy: hladina tamního potoka se totiž nebezpečně zvedá.

„Spolupracujeme s pracovníky z Povodí Moravy. Ti nás neustále informují a prozatím i ujišťují, že zatím nic vážného nehrozí,“ řekl starosta Kvasic Lubomír Musil. Situace se podle něj může ale zakrátko obrátit.

„V následujících dnech se potok může vylít z koryta a opět zaplavit sportoviště. Hráze kvůli stavbě cyklostezky totiž nebyly doposud navýšené všude,“ upozornil kvasický starosta.