Zatímco Hebnarová odešla na stálo, Holík svou funkci uvolnil pouze na čtyři roky.

ATRAKTIVNĚJŠÍ PRO UCHAZEČE
Daniela Hebnarová vedla Dům Kultury v součtu pět let. Do funkce nastoupila rok před svým zvolením starostkou města, aby se po ukončení jednoho volebního období na další čtyři roky vrátila. Nyní, k poslednímu listopadu letošního roku na funkci rezignovala. Město začátkem příštího roku vypíše výběrové řízení na její místo.

„Hlavním záměrem mého kroku je snaha zatraktivnit pozici ředitele Domu Kultury,“ odůvodnila své rozhodnutí Hebnarová.

Podle svých slov se do výběrového řízení nemusí přihlásit ti nejschopnější uchazeči, protože už dopředu vědí, že jejich funkční období nemusí trvat déle než čtyři roky – tedy po dobu, co má Hebnarová uvolněnou pozici z důvodu výkonu postu místostarostky.

„Navíc ta práce není jednoduchá. Čtyři roky uběhnou jako voda. Než se pořádně rozkouká a zaškolí, bude pomalu končit,“ pokračovala ve vysvětlování Hebnarová.

„Zanechávám za sebou personálně a ekonomicky stabilní organizaci. Zvláště na ekonomickou stránku věci jsem pyšná, protože při mém příchodu pokulhávala,“ nechala se slyšet Hebnarová.

Do doby zvolení nového vedení přebrala funkci její současná zástupkyně Dušana Náplavová.

OPUSTIL POST, BUDE NADÁLE DOHLÍŽET
Také zástupce Karla Holíka Petr Opravil se nabízel jako správná volba pro převzetí otěží Sportovních zařízení města Kroměříže. Narozdíl od Hebnarové se však za minimálně čtyři roky Holík opět do křesla vrátí. Petr Opravil měl v současnosti na starost plavecký bazén a koupaliště Bajda. Opravil je v příspěvkové organizaci města od jejího počátku v roce 2013.

„Byl celkem jasnou volbou. Pozici musí zastávat někdo, kdo tu práci zná a rozumí jí,“ uvedl Karel Holík na dotaz stran nominace Petra Opravila.

Současný správce plaveckého stadionu a koupaliště bude však nadále pod dohledem Karla Holíka, který má ve městě na starost resort sportu.

„Směr, kam se ubírají Sportovní zařízení by se neměl měnit. Nejenom proto, že s Petrem Opravilem spolu spolupracujeme a máme jasnou představu, ale také z toho důvodu, že jsem dostal sport na starost já,“ řekl Holík.