Dobrovolníci jsou sice zatím bez patřičného vybavení, město Kroměříž ale jejich aktivitu na posledním zasedání zastupitelstva podpořilo částkou sto tisíc korun.

„Chtěli jsme po několika letech obnovit činnost sboru. Vždycky tu bývali dobří hasiči, k dispozici měli i vlastní hasičkou zbrojnici. Nyní tu máme mladé zájemce, i ty starší, kteří se pro to tuto činnost nadchli," prozradila předsedkyně osadního výboru v Drahlově Ludmila Apolenářová.

„Oficiálně jsme sbor založili letos před prázdninami. Kromě vlastního razítka ale zatím ještě patřičnou výstroj a vybavení nemáme,“ popsala začátky sboru Apolenářová.

S činností dobrovolných hasičů v Kroměříži a jejich místních částech, jako jsou Postoupky, Bílany, Hradisko a Trávník, je radnice spokojená, proto se rozhodla nově založený sbor finančně podpořit. „Sto tisíc korun je určeno na nákup vybavení,“ vysvětlil mluvčí městského úřadu Pavel Zrna.

Kroměřížská radnice na fungující dobrovolné hasiče nezapomíná ani při schvalování rozpočtu. „Město kompletně vybavuje sbory technikou,“ upozornil starosta Miloš Malý. Částka, kterou je zastupitelé ročně podporují, jde až do milionů korun.

„Například v letošním roce jsme pro ně vyčlenili dohromady dva miliony sto třicet tisíc korun. Jejich práce si vážíme. V mnoha situacích se už osvědčili a někdy byli na místě i dříve než profesionálové,“ uzavřel Zrna.