Na místo fiktivního poplachu dorazily během několika minut dva hasičské vozy a výsuvný žebřík, který slouží při zásazích ve větších výškách. „K požáru mělo dojít podle plánu velitele zásahu v jednom z pokojů ve druhém podlaží. Na místě zasahovalo celkem jedenáct profihasičů a šest členů dobrovolného sdružení,“ nastínil vedoucí cvičení Stanislav Pumprla.

Všichni záchranáři však nebyli na místě podle Pumprly poprvé. „Při minulé směně se byli s objektem seznámit. Je to důležité i pro případné další zásahy. Toto cvičení však splnilo svůj účel a dopadlo dobře,“ zhodnotil Pumprla.

Průběh akce si pochvaloval také ředitel domova Ivo Vojtěch. „Pravidelně cvičíme požární poplachy tak, jak nám ukládá zákon. V takovém rozsahu se však u nás prozatím nic podobného neuskutečnilo. Jsme však za takovou akci rádi, teprve v praxi se ukazují případné nutné změny,“ konstatoval Vojtěch.

Zároveň dodal, že by v budoucnu rádi absolvovali s hasiči cvičení, při kterém by byli evakuování také všichni obyvatelé domova. Těch je v současné době sto dvacet a více než polovina z nich je obtížně pohyblivá.