Návštěvníci mohli ochutnat svatomartinské víno od více než desítky vinařů. Kachna či husa se ale podávala v netradičních podobách.

„Zvolili jsme burger s trhanou kachnou s fenyklem, koriandrem a pomerančovou majonézou. Protože máme rádi thajskou kuchyni, tato kombinace se nám obzvlášť zalíbila, a nyní paří mezi trháky,“ říká kuchař Petr Janoušek, který se svým food truckem dojel z východních Čech.

Objevují se ale i tradičnější pochoutky, například husí paštika nebo zabíjačkové speciality.

„Na jaře jsme tu byli s trhaným vepřovým, na které se specializujeme, ale když je teď ten svátek svatého Martina, rozhodli jsme se držet tradiční české kuchyně. Proto jsme připravili husí paštiku a hlavně staročeské lokše,“ vysvětluje kuchařka Jana Petrášková.

Moderátorka Markéta Hrubešová v průběhu dne představuje majitele jednotlivých stánků a baví se s nimi o tom, jak by mělo chutnat dobré víno. Ačkoliv celý den prší, dorazilo na výstaviště hodně lidí.

„Na gastrofestivalu v květnu tu bylo narváno, protože bylo krásné počasí. Dnes je sice lidí míň, ale mně překvapilo, že vůbec přišli. Ve Zlíně by jich tolik nebylo, Kroměříž je trošku živější,“ myslí si Jana Petrášková.

Návštěvníky přilákalo nejenom dobré jídlo a pití, ale i skvělá muzika. „Cimbálovka hraje skvěle, její vystoupení si užíváme,“ prozradili manželé Martin a Jarmila Škrabalovi.