POMOHLA NÁHODA

Výstavě předcházela velká propagace a vyplatilo se. Jméno fotografa, který velkou část svého života strávil v Americe, láká návštěvníky z celého okolí. Ředitelka MKS Dana Podhajská je zájmem veřejnosti nadšená. Výstava je přitom dílem náhody.

„Čistě náhodou jsme se setkali na sociální síti a dohodli jsme se na výstavě v našem zámku,“ prozradila Dana Podhajská. Z nápadu se vyklubal velmi úspěšný projekt.

Výstava byla doplněna také fotografickými workshopy, které vedl sám Robert Vano.

Byly naplněné do posledního místa během pár dnů. Zájem předčil očekávání natolik, že po dohodě s fotografem byly přidány další dva workshopy, které se uskuteční v druhé polovině srpna.

„Oba fotoworkshopy jsou už nyní opět vyprodané,“ pochvaluje si Dana Podhajská.

Zároveň proběhne také další beseda s Robertem Vano.

„Zdá se, že bude také brzy vyprodaná. Je to prostě bomba,“ míní Dana Podhajská.

Velký zájem je také o produkty vydané při příležitosti výstavy. Jedná se o limitovanou edici látkových tašek a trik.

„Robert Vano byl potěšen, že jsme vydali trika a tašky,“ je potěšena Dana Podhajská, která si nemůže spolupráci s fotografem vynachválit.

Robert Vano se narodil na Slovensku v Nových Zámcích maďarským rodičům. Po maturitě v roce 1967 emigroval do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy.

Později se prosadil sám jako fotograf módních časopisů. Po sametové revoluci se vrátil do Čech a usadil se natrvalo v Praze. V Holešově vystavuje jak černobílé, tak barevné snímky. K vidění jsou mužské akty, dokumentární fotky, portréty, zátiší a také výběr k legendární sérii Bohemia.

Podhajská však dodává, že Robert Vano není jediným umělcem, který se v Holešově ještě letos ukáže.

„Jedna z nejbližších akcí je například koncert kapely Žalman a spol., kteří vystoupí na nádvoří holešovského zámku 29. srpna. Lístky jsou stále k mání,“ dodává ředitelka MKS.