Celou školu však jako první přívítala ředitelka Petra Fečková. „Přestože počasí o prázdninách moc nepřálo, doufám, že děti nasbíraly dostatek energie ke studiu. Také si snad pořádně odpočinuly a vydováděly se s kamarády," řekla pak ředitelka Deníku.

Popřála i dostatek trpělivosti učitelům a za prvňáčky se přišla podívat přímo do tříd.

První školní den bývá podle ní spíše organizační a děti tak mají i prostor k tomu popovídat si zážitky z prázdnin.

„Zkontrolovali jsme si, jestli někdo neztratil klíček od šatny a připomněli jsme si důležitost žákovské knížky, kterou jsme společně vyplnili," popsala pro Deník třídní učitelka páťáků Eva Vykoukalová.

Samozřejmě s třídou prošla rozvrh hodin na celý rok: první tři měsíce je letos čeká třeba učivo o vesmíru.

„Nově bude mít děti z vlastivědy jiná paní učitelka. Je to i z toho důvodu, že už je příští rok čeká druhý stupeň, kde se budou učitelé měnit prakticky každou hodinu," vysvětlila třídní.

Páťáci přívítali i novou spolužačku, která bude posilou pro holky: v 5.A je totiž jinak výrazná převaha kluků. „Na první den jsem se těšila, na zbytek školního roku už tak moc ne," prozradila nová žákyně Klárka.

To většina prvňáčků byla určitě nejvíc zvědavá na svou paní učitelku. V logopedické třídě 1.C se jí stala Libuše Bezděková, která děti přivítala a rozdala jim kufříky do výtvarné výchovy, nebo desky na písmenka a čísla.

„Prázdniny jsem si sice letos moc neužila, ale na prvňáčky jsem se těšila. Logopedickou třídu mám letos už poosmé. Jen si někdy říkám, že bych s nimi šla i dál, ne jen tou první třídou," povzdechla si učitelka.

Je totiž podle ní obtížné začínat v září vždy odznova. „Třeba loni jsem měla bezvadnou třídu. Byli to samí jedničkáři a i rodiče byli perfektní a s dětmi se poctivě a pravidelně učili. Třeba ale letos budou děti stejně šikovné," věří třídní prvňáčků.

A samotné děti si první den pochvalovaly. Například Vaneska z 1.C byla prý hodně nervózní. „Nakonec to ale bylo dobrý. Paní učitelka je moc milá," prozradila Deníku.

Do druhé třídy se pak logopedická třída rozdělí k ostatním dětem. „Už teď s nimi ale budou chodit na tělocvik, takže se do té doby stihnou i více poznat," ujistila třídní prvňáčků.

Také na zacharu o prázdninách stihli nějaké ty opravy, další je ještě čekají. „Máme slíbenou výměnu zbytku oken, nové střechy a nakonec naše škola dostane i nový oblek. Bude tak krásná, že se ani deváťákům odtud nebude chtít na konci roku odejít," prozradila s úsměvem ředitelka školy Petra Fečková. (nik)