„Teď se chystám na Střední školu hotelovou do Kroměříže a abych pravdu řekl, samozřejmě vzpomínat tady na to budu. Hlavně mi budou chybět kamarádi. Bude to těžké se s nimi rozloučit, ale plánujeme nějaké slučáky, takže to bude dobré, zase se uvidíme," utěšoval se například patnáctiletý Daniel Brázdil.

Budoucím středoškolákům popřáli štěstí jak kantoři, tak i vedení radnice.

„V rámci odpoledního programu přišel i starosta města Rudolf Seifert," potvrdil ředitel třetí holešovské ZŠ Ivo Junášek.

V rámci odpoledního programu zatančily rodičům dívky deváťačky a žáci poděkovali učitelům za jejich práci. „Následovně jim předali kytici a společně si na závěr školního roku zazpívali," uzavřel ředitel.

Zpěvem ostatně oslavili ve čtvrtek začátek prázdnin také na kroměřížské Základní škole Zámoraví: po předání vysvědčení se zpěvem a hrou na kytaru rozloučili s páťáky.

„Celkem vypravujeme šestadvacet prvňáčků do druhé třídy a odchází nám celkem čtyřiačtyřicet páťáků. Letos jich jde většina dětí na základní školu Komenského a dvanáct jich nastupuje na víceleté gymnázium do Kroměříže," objasnil ředitel Miroslav Plaček.

Upozornil, že zdejším dětem se letos dařilo: v končícím školním roce udělila celá škola jen jedinou čtverku.

„Celkem jsme rozdali 1559 známek a z toho 1332 jedniček, což je krásné," usmál se Miroslav Plaček.

Krásné vysvědčení zámoravských školáčků bezpochyby potěšilo i jejich rodiče.

„Náš syn si domů donesl samé jedničky a to je ve druhé třídě. Nepočítali jsme s tím, prý měl problémy v prvouce a také s češtinou docela válčí, no nakonec má jedničku i z těchle předmětů, takže za odměnu jedeme na týden do Chorvatska," usmála se pro Kroměřížský deník například maminka malého Pavlíka Veronika Lehkoživová.

DANIELA ZEDNÍČKOVÁ