Ani ostré sluneční paprsky a teplota převyšující třicet stupňů neodradila davy nadšených zahrádkářů od cesty do Věžek. Už od ranních hodin tam tak přijíždělo jedno auto za druhým, a to s jasným cílem: nakoupit stromky, keře, květiny, ale i řemeslné výrobky, nářadí na zahradu i do domu či jen tak něco dobrého k snědku.

„Je tady toho zase hrozně moc. Rozhodně je z čeho vybírat. Já jsem původně přijel jen pro keře na zahradu, ale asi odjedu s plným autem,“ směje se asi padesátiletý Jaromír, který přijel z Olomouce.

„U nás v Olomouci sice máme Floru, ale tady ve Věžkách to má takovou jinou atmosféru, neumím to popsat, prostě tady se ženou jezdíme moc rádi,“ dodává.

Doprovodný program

Výstava však není jen o nakupování. Organizátoři si totiž i tentokrát připravili bohatý doprovodný program. Hned u vstupu, ve staré sýpce, tak na návštěvníky čeká výstava řezaných květin. Hlavní pódium pak po všechny dny bude patřit kapelám, které svými písněmi rozezní celý park.

Právě v parku, ve stínu tamních platanů, je nejen pro nejmenší návštěvníky připravený Dětský svět, kde si děti mohou zahrát hry či udělat malý piknik.

Zahrada Věžky pokračuje až do neděle 7. srpna. Otevřeno je denně od 9 do 16 hodin. Základní vstupní činí 80 korun, senioři nad 65 let a držitelé průkazu TP zaplatí 60 korun. Parkovné stojí 30 korun.

Nacházející podzimní Zahrada Věžky odstartuje ve středu 28. září a potrvá až do neděle 2. října.