Trávník nejprve prošel důkladnou likvidací plevele totálním herbicidem. Na sobotu 9. listopadu pak naplánovali členové TJ Skol Rymice brigádu, při níž odstranili kovové zábradlí kolem hrací plochy, fotbalové brány včetně základových betonů a staré lavičky na severní straně.

„Na této straně byly také pokáceny vzrostlé smrky, které v posledních letech postupně odumíraly kvůli lýkožroutu smrkovému,“ doplnil Bartík. V zimních měsících čeká hřiště orba travnaté části a vyrovnání plochy. Poté se na plochu naveze pět set tun jemného říčního písku, který by měl zlepšit vlastnosti půdy, aby byla vhodná pro růst kvalitní trávy.

Úpravy za milion korun

„Na jaře vysejeme nový trávník. Aby zůstala nová plocha co nejdéle krásná, vybudujeme sportovcům menší tréninkové hřiště, které vznikne za jihozápadní bránou. Z toho důvodu se obec a sportovci domluvili se spolkem Tenis Rymice na odstranění kurtu, který se v místě nachází,“ přislíbil starosta Martin Bartík.

Úpravy původního hřiště vyjdou na milion korun. Nové hřiště by mělo fotbalistům sloužit od července 2020. Do té doby bude mužský tým hrát své domácí zápasy na hřišti Tatran Holešov.