„Prací s koňmi se živím od roku 1990. Jezdili jsme pro jeden pivovar, ale zkrachoval. Poté jsme pracovali pro reklamu a pro Českou televizi jsme natočili kompletní Četnické humoresky,“ vzpomínal Petr Vlašica, který v Divokách závodil za Ranč Ladná u Břeclavi.

Bez milované práce se ocitl poté, co bylo zrušeno televizní studio v Brně. „U koní jsem zkrátka vyrostl. Po pauze jsem se ke koňáctví vrátil plně po převratu. Během let jsme získali několik prvenství v obdobných soutěžích,“ pochlubil se Vlašica.

Moravské finále formanských jízd si nenechali ujít ani soutěžící, kteří si přijedou zazávodit spíš pro radost.
„Vždycky všude skončíme třetí nebo čtvrtí. Na vítězství nemáme, málo se trénuje, jde to vidět i na koních,“ povzdechl si forman Pavel Reichel ze Zábřehu.

Závodily i čtyřnohé hvězdy televizního seriálu Četnické humoresky

Vozatajský parkůr chladnokrevných koní hostil divocký jezdecký klub teprve podruhé.
„Stejně jako fotbal, tak i formanské jízdy mají svá pravidla. Jsou přesně stanoveny rozměry překážek, jejich počty, jací koně budou jezdit a jací kočí,“ přiblížil klání za pořadatele Zdeněk Hradečný ze Zdounek.

Také on se svým koňským spřežením v Divokách soutěžil. Moravské kolo se jelo na pět kol. „Stejné závody probíhají i v Čechách. Z těchto klání pak vzejde forman Moravy,“ vysvětlil Hradečný.
Dodal, že v září se pak bude v Hradci nad Moravicí konat celorepublikové finále v této soutěžní disciplíně.