Společně s dalšími stovkami návštěvníků se prodírala nepřeberným množstvím zahrádkářských potřeb na tradiční výstavě Floria, která se až do neděle koná ve Věžkách.

Zahájena byla už uplynulou sobotu a během celého víkendu ji navštívilo 19 300 lidí.

„Nakoupila jsem různé trávy, skalničky. Upřímně řečeno, mám toho hrůzu, až dorazím domů, budu sadit,“ chlubila se Hanáčková.

Nadité tašky si z Věžek odvážela také Alžběta Blahová ze Slovenska. „Zdejší Floria je hodně známá, i u nás. Rádi ji navštěvujeme, i když ne pravidelně. Máme zahrádku, pořídili jsme tu proto vše, co potřebujeme,“ řekla Blahová.

Ve srovnání s loňským ročníkem jarní Florie ji během prvního víkendu tentokrát navštívilo mnohem více lidí. Pořadatelé i vystavovatelé, kterých se tam prezentuje na tři sta padesát, mohou vděčit počasí. Zatím jim totiž hraje do karet.

„Loni celých deset dnů pršelo. Vyšší návštěvnost je dána také tím, že se zlepšuje nabídka. V minulosti se nám už stalo, že jsme některé vystavovatele odmítli. Měli zboží z ciziny,“ poznamenal ředitel výstaviště Radek Novotný.

Pomyslným skvostem sortimentu jsou podle ředitele velkokvěté ibišky. „Lidé si doma ověřili, že jim kytky doma rostou, takže je nadále nakupují,“ vysvětlil Novotný.

Někteří návštěvníci výstavu pojali jakožto zájezd, například otrokovické důchodkyně. „Rádi sem jezdíme, v našich řadách jsou i děvčata, které mají zahrádky, takže nakupují kvítečka,“ řekla Bohumíra Kutňáková z Otrokovic.