Pohodu Vánoc si návštěvníci Florie užili během druhého adventního víkendu. Prodejci nabídli kromě mnohých dobrot také vánoční stromky, dekorace i rukodělné výrobky. Labužníci si pak pochutnali na pravé moravské zabíjačce.

Ve výstavní hale byla k vidění přehlídka vánočních stromků, které ozdobily děti základních a mateřských škol Kroměřížska. Den zpestřil také doprovodný program.

Akci Pohoda Vánoc doplnila i výstava Betlémů a stromků s dekoracemi českých sklářů v hlavní hale výstaviště. Přístupná je od soboty až do patnáctého prosince. Třešničkou na dortu je betlém se sochami v životní velikosti od řezbáře Jiřího Halouzky.

Návštěvu výstaviště si pochvalovaly nejen děti, ale také dospělí. Kromě příjemné vánoční atmosféry ocenili i příznivé ceny a dobré tipy prodejců na dárky. Nejvíce zaujaly rukodělné výrobky.

„Strašně moc se nám tady líbí a užíváme si to. Byli jsme se podívat na taneční vystoupení a teď jdeme projít stánky a nakoupit třeba i nějaké dárky. Je to tady velice hezké," pochvalovala si Hanka Adámková z Kroměříže.

Mnohé dobroty ochutnala také další z návštěvnic. Janu Koňárkovou zaujaly kromě jiného ručně zdobené vánoční ozdoby a vyřezávaní andělé ze dřeva. Akci letos navštívila poprvé a podle svých slov rozhodně nelituje.

„Moc se mi líbily baňky, které tady paní zdobí a podle přání zákazníka na baňku cokoli napíše. Myslím, že je to moc milý dárek. Celkově je to hezká akce," míní návštěvnice.

Od pondělí do 15. prosince bude výstava betlémů na Florii přístupná pro dospělou osobu za dvacet korun.