„Lidé oceňovali hlavně výstavu Květinová pohádka, možnost posedět si u příjemné hudby a velké množství prodejců, u kterých měli možnost nakoupit si rostliny od skalniček po stromy a potřeby pro dům a zahradu," vyjmenoval manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Rodiče uvítali také otevření venkovní části zábavního parku, kde si děti mohly užít prolézačky, skluzavky a další atrakce. Neděle pak patřila motoristům, součástí doprovodných akcí byl totiž sraz příznivců starých aut. Celkem se na výstavišti sešly téměř dvě desítky veteránů.

Floria Jaro potrvá až do příští neděle 8. května, největší atrakcí je letos expozice Květinová pohádka, která se odehrává v pavilonu A. „Pro ztvárnění pohádek jsme použili desetitisíce kusů květů jarních cibulovin. Scény z Krakonošských pohádek, Rákosníčka či Říkání o víle Amálce proto zdobily například narcisy, tulipány, hyacinty nebo muškáty," popisuje Vojtěch Zahradník.

Po celý týden se mohou návštěvníci těšit na hudební program. Na pódiu se vystřídají například Jožka Černý, Zdounečanka, Josef Zíma či Yvetta Simonová. Na příští víkend se navíc chystá křest nové odrůdy narcisu, která je dílem šlechtitele Pavla Nejedla, v sobotu pak vystoupí Milan Drobný a v neděli Fleret.