Během několika dní jejího trvání ji navštíví i několik desítek tisíc lidí. Pořadatelé se však již dávno nesoustředí pouze na zahrádkářské výstavy. Přibyly akce pro milovníky hudby, gastrofestival, auto-moto burza a mnohé další. Výstaviště se nebude držet pozadu ani o nadcházejícím prázdninovém období.

Přehlídka natuněných aut

Tamní mluvčí Ondřej Kuropata pozval návštěvníky hned zkraje prázdnin na festival s názvem Letní pohoda aneb přijďte na písničku.

„Prázdninové akce začínáme hned druhou sobotu v červenci. Přijďte si užít pohodový den s výbornou muzikou, lahodným pivem a skvělým jídlem,“ láká Kuropata.

„Lidé si mohou zavzpomínat na legendární hity Vlasty Redla, Františka Nedvěda, skupiny Buty či Michal Tučný Revival. Chybět nebudou ani mladí písničkáři – Jakub Děkan, Pokáč a Voxel,“ vyjmenoval účinkující mluvčí.

Melodie písničkářů vystřídá o dva týdny později velkolepá hudební show s hvězdami jako Lake Malawi, Kontrafakt, DMS, kapitán Demo, The Atavists a speciální účinkující ze show Česko Slovensko má talent.

„Otevřená budou hned dvě pódia. Na návštěvníky čeká světelná a ohňová show, nejlepší tanečnice street dance a barber show nebo třeba přehlídka padesáti nablýskaných nabušených tuningových auťáků,“ poodtajnil Kuropata. To vše 27. července na hudebním festivalu Royal Dog Summer Party.

Srpen: zahrada fantazie a bublinová show

Začátkem srpna se vrátí květinová výstava Floria. Tentokrát s podtitulem „Léto“. Na rozdíl od své jarní verze nebude tentokrát celotýdenní záležitostí. Uskuteční se totiž pouze ve dnech od 9. do 11. srpna. Mottem hlavní expozice je „Zahrada fantazie“.

„Opět můžeme slíbit stovky prodejců z celé České republiky a zahraničí. Vždyť se jedná o největší zahradní prodejní výstavu v Česku,“ poznamenává Ondřej Kuropata a dodává, že v doprovodném programu vystoupí Jakub Smolík, dechová hudba Boršičanka AK a další umělci.

Dva měsíce bezstarostného volna dětem utečou jako voda a na sklonku srpna se již musí chystat znovu do školky, respektive do školy.

Pomyslnou tečku za prázdninami udělá také festival určený právě těm nejmenším.

„Akci pojmenovali Čau prázdniny aneb zábava pro celou rodinu. Mimořádně bude otevřeno výstaviště i Dětský svět dohromady za jednotnou cenu,“ zdůrazňuje výhody plánovaného festivalu Ondřej Kuropata.

Pořadatelé garantují hudební vystoupení, kouzelnickou show, desítky vnitřních i venkovních atrakcí, tvořivé dílničky, kolotoče, bublinovou show, parkour a mnoho dalšího. „O zábavu se postará například Jaroslav Uhlíř, Maxíci, Baby band od Fiha tralala, Václav Upír Krejčí, tanečník Jan Onder,“ jmenoval vystupující mluvčí.