Do řezbářské školy se zatím přihlásilo deset účastníků. „Další však zřejmě přijedou v průběhu festivalu. Mezi přihlášenými jsou nejen studenti uměleckých škol, ale také tři mladí, úplní začátečníci, tři dospělí mající dřevo jako své hobby a také jeden samouk,“ uvedla ředitelka festivalu Romana Habartová.

V teoretické části si studenti zdokonalí své znalosti o dřevě, dlátech nebo technikách. Mistři začínajícím řezbářům poradí, jak vytvořit postavu či obličej. V odpolední části poté účastníci své znalosti a vědomosti uplatní v praxi. Pod vedením zkušených mistrů budou vytvářet díla na téma Děti a tanec.

Ze zkušených řezbářů účast na sympoziu přislíbil Martin Barnáš z Kežmarku, který je považován za nejlepšího řezbáře na Slovensku. Zatím nejistá je účast hostů z Itálie nebo Polska. Celé setkání letos organizátoři věnovali významnému řezbáři z regionu, Františku Gajdovi ze Strážnice. Hotová díla zůstanou v Kunovicích, organizátoři je po dohodě rozmístí na volných prostranstvích města nebo je věnují partnerům festivalu.

Festival Kunovské léto potrvá do neděle 17. června. Mezi nejzajímavější akce přehlídky patří společné průvody, kterých se účastní až pět stovek účinkujících. Součástí festivalu je také národní přehlídka dětského tance verbuňku nebo svatojánský jarmark lidových řemesel.