Výjimkou nebudou samozřejmě ani fandové z Kroměřížska. „Já to vidím dobře. Kanada ještě ani jednou neklopýtla a musí přijít zápas, kdy se jim nebude dařit. Naši budou doufám psychicky podpořeni z úspěchu s Finskem, kdy zahráli opravdu slušně. Takže si myslím, že Kanadu potrápíme a nakonec přes ně přejdem," předpovídá třeba vedoucí kroměřížských sportovišť Karel Holík, který sám hokej hraje.

Obavy ze silného soupeře ale trošku má. „Pokud bychom se dostali do finále, které by bylo pravděpodobně s Ruskem, bude to opravdu zajímavé. Já ve zlato pořád doufám," dodal.

Čtvrtfinále proti Finsku sledoval doma. „Vzhledem k tomu, že jsem byl asi dost hlučný, zvolím v sobotu raději variantu u přátel nebo někde v restauraci," usmál se Karel Holík.

Právě hospodská atmosféra a společné fandění láká hodně lidí z regionu. Na fanoušky jsou připraveni třeba ve staré Plzeňské pivnici v Kroměříži.

„Chodí opravdu hodně lidí, fandí se u nás v dresech. Některé stoly už jsou zamluvené, ale místa se určitě ještě najdou. Doufám že naši tu Kanadu porazí a pokud ano, zlato už by mělo být naše," míní vedoucí pivnice Jan Najman.

Také v nové Plzeňské pivnici se dnes odpoledne sejde spousta fanoušků.

„Zarezervované už máme všechny stoly, od kterých jde na televize vidět. Po celé mistrovství k nám chodí hodně lidí. Jsem na sobotní zápas zvědavý. Šance je vždycky, tak doufám, že to vyjde," řekl pro Deník majitel podniku Eduard Haldina.

Velké plátno a samozřejmě i pivo bude připraveno také na Starém pivovaru, kam si budou moci přijít lidé společně zafandit.

Do hospody za přáteli vyrazí fandit českému týmu i Jaromír Mucha z Chropyně.

„Bude to těžké. Kanada má silný tým, ale my obvykle s jedním soupeřem neprohráváme dvakrát. S precizním bráněním bychom mohli urvat remízu, třeba 3:3, a na nájezdy je udolat. Nejlepší by ale bylo naklonovat Jaromíra, aby byl na ledě nonstop," zavtipkoval o letos opět nejlepším a zdaleka nejoblíbenějším českém útočníkovi Jágrovi.