Žena dům opustila zhruba třicet minut před explozí. Přestože obydlí nezachvátily plameny, tlaková vlna lehce poškodila také sousední objekty.

Profesionální hasiči z Uherského Brodu, kteří byli na místě neštěstí už během osmi minut, tak neměli práci s hašením požáru, jež výbuchy plynu většinou doprovázejí

„Hasiči začali s průzkumem, který potvrdil, že nikdo z majitelů nebyl doma a nikdo tak nebyl ani zraněn. Velitel zásahu nechal na místo vyslat vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště, který začal zjišťovat příčinu mimořádné události,“ popsal situaci mluvčí krajských hasičů Mitáček. Vyšetřovatel následně potvrdil rozsáhlost výbuchu, jenž zničil prakticky celý vnitřní prostor domu.

„Čerstvě zrekonstruovaný dům opustila jeho majitelka asi hodinu před explozí, což bylo velké štěstí. Výbuch byl totiž tak silný, že prorazil strop mezi poschodími a lehce poškodil skřidlice sousedů,“ upřesnila vlčnovská místostarostka Marta Mošťková.

Celý dům musí posoudit odborník na statiku, který rozhodne o dalších opatřeních, a tím i dopadech na obyvatele objektu. Způsobené škody budou vysoké.

Z posledních událostí na Uherskohradišťsku evidují hasiči případy ve Strání a ve Starém Městě.