Majitelé některých cestovních agentur si už nyní mnou ruce nad množstvím prodaných pobytů u moře.
„I když se to prolíná s prodejem zájezdů na léto, zájem o zimní pobyty je velký,“ raduje se Lenka Kyšáková z cestovní agentury v Bystřici pod Hostýnem.

Podle ní je o vánoční a silvestrovské pobyty největší zájem na termálním ostrově Ischia v Itálii.
„V naší agentuře je zájem o tyto dovolené stabilní. Lidé využívají i toho, že jdou dolů ceny u arabských zemí,“ dodala Kyšáková. Jsou však i cestovní kanceláře, které situaci nevidí tak příznivě.

Některé cestovní kanceláře si libují, jiné jsou zklamané nezájmem zákazníků

„Zájem ze strany lidí o zahraniční pobyty byl velký, proto jsme přidali jedno letadlo, které se však musí zaplnit, čímž ale došlo ke zvýšení cen jednotlivých zájezdů řádově až o tři tisíce,“ vysvětlila Helena Hanáková z kroměřížské agentury Lena.

Lidé se podle ní nejdřív ptají na výhody a slevy. „Chtěli by jezdit do Thajska nebo Dominikánské republiky, ale tak za deset tisíc, což není možné. Když zjistí skutečnou cenu, odejdou,“ posteskla si Hanáková.
Její slova potvrzuje i Pavlína Plevová z další kroměřížské cestovky EvaCo.

„Zprostředkováváme zájezdy a můžu říct, že zájem o ně je dost malý. Pokud si lidi kupují dovolené, většinou volí Egypt,“ uvedla Plevová.
Důvod, proč si zákazníci nemůžou pobyty u moře dovolit, tkví většinou v nedostatku peněz.

„Provádíme rekonstrukci domu, takže chuť na zahraniční dovolenou si musíme nechat zajít. Navíc vánoční svátky a silvestr chci trávit doma s celou rodinou,“ říká třeba Jiřina Sadilová z Kroměříže, která by prý na dovolenou jela spíš v září.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika