Většinu hlasovacích lístků už mají voliči ve schránkách, k urnám se budou moci vydat už tento pátek 23. a sobotu 24. května. Účast ale zatím moc slibně nevypadá, mnozí lidé o volbách dokonce ani nevědí.

„Já jsem se popravdě o nich dozvěděla až včera, kdy jsem ve schránce našla volební lístky," řekla Deníku v anketě například Marie Růžičková.

Kvůli malé dceři nemá prý ani čas sledovat dění kolem. Voleb se prý ale určitě zúčastní. „Bydlíme na vesnici a tady se to bere trochu jinak," dodala mladá maminka z Pačlavic.

K volbám prý naopak určitě nepřijde důchodce Antonín Motl z Kroměříže. „Volit samozřejmě chodím, většinou ale jen pokud se jedná například o volbu prezidenta," objasnil.

Stejně je na tom i sedmadvacetiletá Renata Fojtíková z Počenic, která také upřednostňuje prezidentské volby. „Eurovolby mě nijak zvlášť nezajímají proto se volit nechystám," dodala.

K volební účasti je naopak rozhodnut ředitel Muzea Kroměřížska Jiří Stránský. „Z devadesáti procent už jsem i rozhodnutý, koho budu volit, to se ale samozřejmě ještě může změnit," prozradil Deníku.

Hlasování si rozhodně nenechá ujít ani zástupkyně ředitele Domu kultury v Kroměříži Dušana Náplavová. Koho zvolí, ale ještě není úplně rozhodnutá. „Samozřejmě své favority mám a člověk ví jak by to chtěl udělat, ale s definitivním rozhodnutím si ještě počkám," uzavřela.

NIKOL DIVIAKOVÁ